Młoda Liga: Szybka wygrana z Indykpolem!

Jolanta

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 99

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 15:20, 29 Sty 2012    Temat postu: Młoda Liga: Szybka wygrana z Indykpolem!

Niedzielna porażka w Jastrzębiu maksymalnie zmobilizowała naszych siatkarzy i dziś bez problemów pokonali drużynę Indykpolu AZS-u Olsztyn w trzech setach. Do zwycięstwa nasz zespół poprowadził Marcin Waliński.

Siatkarze Delecty od początku spotkania narzucili rywalom swój rytm gry, szybko wypracowując sobie wysoką przewagę (8:2). Dzięki bardzo dobremu przyjęciu, nasz rozgrywający mógł spokojnie prowadzić grę. Świetnie spisywaliśmy się także w polu zagrywki, maksymalnie utrudniając rywalom przyjęcie. 24% w tym elemencie nie mogło pozwolić na prowadzenie wyrównanej walki. Bydgoszczanie pewnie wygrali premierową odsłonę i tylko dzięki błędom własnym naszych siatkarzy, porażka olsztynian nie była jeszcze wyższa – 25:19.

W drugim secie przyjezdni zanotowali jeszcze słabszy początek. Ponownie we znaki dały się problemy z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie, nieskuteczność w ataku (8:1). Bydgoszczanie natomiast spokojnie kontynuowali swoją dobrą grę z poprzedniego seta, ograniczając również błędy własne, szczególnie te w zagrywce. Wprawdzie w końcówce (21:13), rywalom udało się jeszcze odrobić część strat, jednak nie na tyle, by zagrozić nam w odniesieniu zwycięstwa – 25:20.

Trzeci set jak to zwykle bywa, po dwóch łatwo wygranych, okazał się najcięższy. Najtrudniej jest bowiem postawić kropkę nad i. Początek partii to wyrównana walka obu zespołów (8:7). Olsztynianie mimo iż wciąż nie mieli najlepszego przyjęcia, poprawili skuteczność w ataku. Lepiej zagrali w bloku, ograniczając także błędy własne, a w efekcie obejmując prowadzenie 14:16. W końcówce podopieczni Krzysztofa Kowalczyka zdołali jednak wyjść na prowadzenie (21:19) i nie oddali go już do końca, wygrywając w trzeciej partii 25:22 i całe spotkanie 3:0.