Młoda Liga: Faza Play - off 11.02.2012 rok wygrana z Asseco

Jolanta

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 99

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 12:24, 12 Lut 2012    Temat postu: Młoda Liga: Faza Play - off 11.02.2012 rok wygrana z Asseco

Siatkarze Młodej Delecty Bydgoszcz od meczu w Rzeszowie rozpoczynali walkę w półfinałach rozgrywek Młodej Ligi. Pierwsze spotkanie zakończyło się pewną wygraną naszej drużyny w czterech setach. Rewanż za dwa tygodnie w Bydgoszczy.

Gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie, wygrywając premierową odsłonę do 21. W kolejnych trzech setach górą byli już jednak bydgoszczanie, którzy dzięki skutecznej grze odnieśli pewne zwycięstwo.

MVP: Łukasz Owczarz

Skład:
Delecta Bydgoszcz: Sieńko, Owczarz, Rejno, Obermeler, Wiese, Waliński, Detmer (libero) oraz Stasiński, Stysiał

Posty: 70

PostWysłany: Pon 11:43, 13 Lut 2012    Temat postu: Play off: Delecta Bydgoszcz i Skra Bełchatów górą!

Po pierwszej kolejce rundy play-off o krok bliżej awansu do finału Młodej Ligi są ekipy Delecty Bydgoszcz oraz Skry Bełchatów, które na wyjeździe rozprawiły się odpowiednio z Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem.

Młoda Liga wkroczyła w decydującą fazę, bowiem w miniony weekend rozpoczęła się runda play-off, w której udział biorą cztery drużyny: PGE Skra Bełchatów, Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel. Obowiązuje tu następujący system: pierwsza drużyna po rundzie zasadniczej zagra z czwartą, a druga z trzecią. Ekipy te rozegrają ze sobą dwa mecze, a gospodarzem pierwszej potyczki jest zespół, który po zakończeniu rundy zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. W wypadku gdy po drugim spotkaniu stan rywalizacji byłby remisowy, drużyny zagrają złotego seta, który rozstrzygnie o awansie do finału Młodej Ligi.

W pierwszym pojedynku półfinałowym zmierzyły się ze sobą drużyny Resovii Rzeszów oraz Delecty Bydgoszcz. Spotkanie lepiej otworzyli gospodarze, którzy brylowali na boisku w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, pewnie triumfując w tej premierowej odsłonie meczu. W kolejnym secie jednakże gra zawodników obu ekip uległa diametralnej zmianie i to bydgoszczanie wiedli prym, dosłownie wbijając w parkiet swych rówieśników z Rzeszowa. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, której to losy ważyły się do samego końca. Ostatecznie jednak więcej spokoju i zimnej krwi zachowali siatkarze z grodu znad Brdy i tym samym objęli prowadzenie 2:1 w całym meczu. Trzecia odsłona natomiast była już tylko formalnością, podczas której bydgoszczanie nie mieli większych problemów by postawić przysłowiową kropkę nad „i" oraz pokonać obrońców tytułu mistrzowskiego.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 1:3

W drugim spotkaniu fazy play-off czwarta drużyna po rundzie zasadniczej, Jastrzębski Węgiel, podejmowała lidera - Skrę Bełchatów. Jastrzębianie już raz w tym sezonie pokazali, że potrafią walczyć, a nawet wygrywać z faworyzowanymi bełchatowianami. Nie inaczej było i tym razem. Gospodarze już w pierwszej partii pokazali, iż tanio skóry nie sprzedadzą i do końca walczyli o zwycięstwo. Najsłabsza w wykonaniu jastrzębian była druga odsłona potyczki, w której to przyjezdni odnieśli pewny triumf i wyszli na prowadzenie 2:0 w całym meczu. Miejscowi, w trzecim secie nie mając nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa i konieczności rozegrania kolejnej partii. Gospodarze swą dobrą grę kontynuowali także w czwartej odsłonie, lecz podenerwowani takim obrotem spraw bełchatowianie nie zamierzali już wypuścić wygranej z rąk i ostatecznie to oni schodzili z boiska z tarczą.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 1:3
(22:25, 21:25, 25:23, 23:25)

Mecze rewanżowe za dwa tygodnie.
Źródło:
siatka.org

Ostatnio zmieniony przez Andrzej dnia Pon 11:44, 13 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Andrzej

Posty: 70

PostWysłany: Pon 11:50, 13 Lut 2012    Temat postu: Młoda Liga: Resovia przegrywa u siebie z Delectą

Asseco Resovia uległa Delekcie Bydgoszcz w pierwszym półfinałowym meczu Młodej Ligi. Rzeszowianie zapowiadają jednak odwet na wyjeździe.
Podobnie jak w rundzie zasadniczej rzeszowianie ulegli u siebie rywalom z Bydgoszczy.

Rzeszowska młodzież musiała się podzielić, bo w tym samym czasie w Lublinie grał zespół II-ligowców. Podopieczni Wietechy rozpoczęli bardzo dobrze, choć wygrana w pierwszej partii nie była łatwa. Przez większość czasu, żaden z zespołów nie mógł odskoczyć od drugiego na więcej niż punkt. Dopiero w końcówce szala przechyliła się na korzyść gospodarzy, którzy w jednym ustawieniu uciekli na 4 oczka.

Niestety kolejne sety nie toczyły się już po myśli naszego zespołu. Blisko sukcesu było w III secie. Pomimo, że Resovia odrobiła czteropunktową stratę w końcówce znów dała uciec rywalowi, a w decydującym momencie Michał Filip zepsuł zagrywkę.

Wydawało się, że Resovia przełamie się w czwartej partii. Choć przegrywała (7:9), udało się zniwelować straty i nawet wyjść na prowadzenie (16:13), niestety zagrywki Łukasza Owczarza sprawiły, że chwilę potem było 16:18. To kompletnie podcięło skrzydła gospodarzom, którzy już się nie podnieśli.

- No i już nie jesteśmy, chyba szczęśliwym miejscem dla Resovii. Dotychczas wszystkie mecze u nas wygrywała – powiedział po meczu Jerzy Kocój, przewodniczący Rady Miejskiej w Błażowej.

- Spotkały się dwa równorzędne zespoły, cieszę się, że mogę się cieszyć z pierwszej wygranej z tym zespołem – powiedział po meczu Marian Kardas, który po raz pierwszy prowadził Młodą Delektę.

– Teraz przydałoby się powtórzenie wyniku w Bydgoszczy – mówi trener Młodej Resovii Jerzy Wietecha. Jego zespół przed trzema tygodniami, w meczu rundy zasadniczej, wygrał na wyjeździe z Delectą 3:1. – Jak wygramy to będzie złoty set, a te ostatnio Resovii wychodzą - dodał trener z uśmiechem.
Asseco Resovia – Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:22, 16:25, 23:25, 20:25)
RESOVIA: Kowalski, Peszko, Nożewski, Kozdroń, Filip, Pałka, Głód (libero) oraz Twaróg.

DELECTA: Sieńko, Owczarz, Obermeler, Rejno, Waliński, Wiese, Detmer (libero) oraz Stasiński, Stysiał.

SĘDZIOWALI: Mariusz Fiutek (Będzin) oraz Marek Budzik (Rybnik). WIDZÓW 200.
Źródło:
nowiny24

Andrzej

Posty: 70

PostWysłany: Pon 11:53, 13 Lut 2012    Temat postu: Młoda Liga: Zwycięstwo Skry i Delecty

W pierwszej kolejce spotkań fazy play-off porażkę odniosły drużyny gospodarzy
Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:21, 16:25, 23:25, 20:25)

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli rzeszowianie. Porażka w pierwszym secie zmotywowała bydgoszczan, którzy w kolejnej partii nie dali szans gospodarzom. Trzecia odsłona była pokazem siły obu zespołów. W końcówce lepsza okazała się Delecta. Rzeszowianie starali się jeszcze w czwartym secie odwrócić losy spotkania, jednak bydgoszczanie okazali się za silni. Najlepszym zawodnikiem meczu został Łukasz Owczarz.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skrą Bełchatów 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 23:25)

Siatkarze Skry pewnie wygrali dwa pierwsze sety. W trzeciej partii Jastrzębianie mocno zaatakowali, gdyż była to dla nich ostatnia szansa na „uratowanie” meczu. Po emocjonującej końcówce bełchatowianie przegrali trzeci set. W kolejnej partii minimalnie lepsza okazała się Skra, która zwyciężyła w spotkaniu 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Marcina Janusza.
Źródło:
siatka.sport.24

Bartosz

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 88

PostWysłany: Wto 17:35, 14 Lut 2012    Temat postu: Play-off: Pierwsze mecze półfinałowe dla gości

Za nami pierwszy weekend fazy play-off Młodej Ligi siatkarzy. W pierwszych meczach Delecta Bydgoszcz pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1. W identycznym stosunku setów, Skra Bełchatów wygrała z Jastrzębskim Węglem.

Młoda Liga to młodzieżowe rozgrywki, w których startują te samy zespoły, które rywalizują w dorosłej Plus Lidze. Zmagania prowadzone są od sezonu 2010/2011. Jednak dopiero od tego roku, po fazie zasadniczej rozgrywane są play-offy.

Cztery najlepsze drużyny po 18. seriach spotkań utworzyły dwie pary półfinałowe, które grają między sobą dwa spotkania. W wypadku takiej samej liczby zwycięstw o awansie do finału zadecyduje "złoty set".

Przewaga Delecty

Play-offy zainaugurowała potyczka w Błażowej. Grająca w roli gospodarza Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z Delectą Bydgoszcz. Rzeszowianie bardzo zmotywowani w pierwszym secie pozostawili w pokonanym polu swoich rywali. Skutecznie grali w kontrach, a prym w ataku wiedli Szymon Pałka i Jakub Peszko.

Kolejne partie padły łupem gości. Szalejący w ataku i zagrywce Łukasz Owczarz, regularny w ataku Marcin Waliński oraz dobrze dysponowany w obronie, libero Łukasz Detmer, poprowadzili Delectę do zwycięstwa 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 1:3 (21, -16, -23, -20)
MVP: Łukasz Owczarz (Delecta)

Resovia: Michał Filip, Szymon Pałka, Mateusz Nożewski, Tomasz Kowalski, Jakub Peszko, Patryk Kozdroń, Tomasz Głód (libero) oraz Jan Świtalski, Mateusz Twaróg

Delecta: Łukasz Wiese, Marcin Waliński, Rafał Obermeler, Łukasz Owczarz, Krzysztof Rejno, Piotr Sieńko, Łukasz Detmer (libero) oraz Rafał Stasiński, Miłosz Lipski, Paweł Stysiał, Kacper Zieliński

Skra górą w Jastrzębiu

W niedzielę do Jastrzębia przyjechała drużyna Skry Bełchatów. Spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero w środkowej fazie poszczególnych setów, jednej z drużyn udawało się odskoczyć na kilka punktów. Po stronie Jastrzębia dobrze prezentował się atakujący Mateusz Malinowski oraz przyjmujący Mateusz Świstak, a grę Skry "nakręcali" Damian Wdowiak i Bartosz Cedzyński. Po dwóch partiach wygranych przez gości, w kolejnej lepszą grę zaprezentowali Jastrzębianie. Zmotywowani zwycięstwem w trzecim secie, gospodarze pewnie zmierzali do tie-breaka i przy stanie 21:13... "przestali grać". Przy zagrywce rozgrywającego Skry - Marcina Janusza, goście zdobyli kolejno 11 punktów. Po takim ciosie gospodarze już się nie podnieśli. Przegrali seta 23:25, a cały mecz 1:3.

Rewanże w Bydgoszczy i w Bełchatowie już za 2 tygodnie.

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 1:3 (-22, -21, 23, -23)
MVP: Marcin Janusz (Skra)

Jastrzębski Węgiel: Krzysztof Cichoń, Mateusz Malinowski, Mateusz Świstak, Krzysztof Radomski, Łukasz Polański, Damian Banasiak,
Tomasz Bobek (libero), Rafał Kukuczka (libero) oraz Mateusz Kańczok, Sebastian Matula, Seweryn Niesporek, Konrad Formela.

Skra: Marcin Janusz, Damian Wdowiak, Bartosz Cedzyński, Michał Koźmiński, Jędrzej Maćkowiak, Przemysław Toma, Kacper Turoboś (libero), Konrad Piechocki (libero) oraz Adam Szałański, Kamil Makuch i Łukasz Pietrzak.