Młoda Liga: Zwycięstwo po pięciosetowym boju!

Bartosz

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 88

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 9:57, 30 Paź 2011    Temat postu: Młoda Liga: Zwycięstwo po pięciosetowym boju!

Siatkarze Delecty zwyciężyli swój drugi mecz w rozgrywkach Młodej Ligi. W dzisiejszym spotkaniu ograli w pięciu setach siatkarzy Trefla Gdańsk, choć przegrywali już 1:2 i musieli nadrabiać straty.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie po skutecznym bloku na Marcinie Walińskim. Nieporozumienie i błędy własne bydgoskiej ekipy zaowocowały wzięciem przez trenera Krzysztofa Kowalczyka pierwszego czasu (3:7). Skuteczna akcja Łukasza Wiese, a później autowy atak Urbanowicza pozwolił bydgoszczanom na chwilę zmniejszyć wymiar strat (5:8), ale ponownie warunki gry dyktowali gdańszczanie (5:13). Przy trudnej zagrywce Rafała Obermelera i licznych nieporozumieniach po stronie gości, Delecta zdołała zbliżyć się do przeciwnika na trzy „oczka" (13:15). W decydującej fazie seta nadal lepsi byli podopieczni Łobacza, a pojedyncze akcje Walińskiego czy as serwisowy Rejno nie pozwoliły Delekcie na nawiązanie walki (16:21). Partię zakończył serwis w siatkę Łukasza Wiese.

Początek drugiego seta był wyrównaną grą obu ekip 3:3, a znacznie lepiej w bydgoskiej ekipie zaczął funkcjonować blok oraz serwis, w który szczególnie brylował Waliński (6:3). Bydgoszczanie ambitnie budowali swoją przewagę, która po krótkiej ze środka Krzysztofa Rejno wynosiła już cztery punkty (11:7). Przestój w grze Trefla wymusił na trenerze gdańszczan wzięcie pierwszego czasu przy stanie 13:7, kiedy efektownym atakiem popisał się Łukasz Owczarz. Bydgoszczanie cały czas kontrolowali przebieg seta, narzucając rywalom swój styl gry (16:12) i pewnie zmierzając do zwycięstwa w tym secie. Dzięki dobremu fragmentowi gry Rafała Obermelera przewaga Delecty wynosiła już siedem punktów (22:15), a ostatnie "oczko" zdobył blokiem Waliński.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, prowadząc po ataku ze skrzydła Łukasza Owczarza 3:2. W dalszej części seta toczyła się zacięta walka punkt za punkt, dopiero skuteczna akcja Piotra Sieńko dała podopiecznym Krzysztofa Kowalczyka dwa punkty przewagi 8:6. Gdańszczanie szybko doprowadzili do remisu po 9, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie przy stanie 12:10, zmuszając tym samym trenera Delecty Bydgoszcz do wzięcia czasu. Ponownie w szeregi bydgoskiej drużyny na chwilę wdało się rozluźnienie, które poskutkowało utrzymaniem przewagi przez gdańszczan. As serwisowy Łukasza Owczarza pozwolił Delecie doprowadzić do remisu po 14, a atak Wiese dał bydgoszczanom dwa punkty przewagi w decydującym fragmencie seta (19:17). Po autowym zbiciu Marcina Walińskiego na prowadzenie ponownie wyszedł Trefl, a ostatni punkt w tej partii zapisał Zemlik.

Od początku czwartego seta na boisku dominowali gracze Delecty, prowadząc po asie serwisowym Marcina Walińskiego aż 6:3. Skuteczna gra bydgoskich środkowych, przy licznych nieporozumieniach w ekipie z Gdańska, pozwoliła podopiecznym trenera Kowalczyka utrzymać trzypunktowe prowadzenie 10:7. Długą akcję atakiem ze skrzydła zakończył Łukasz Owczarz 15:11, ale gdańszczanie cały czas dzielnie walczyli. Dobra postawa bydgoskiego atakującego zaowocowała aż czteropunktową przewagą, a kolejne oczko na swoim koncie zapisał Obermeler (18:13). W decydującym fragmencie seta lepsi byli podopieczni trenera Kowalczyka, którzy jednak nie ustrzegli się błędów w polu serwisowym. W końcówce potrójny blok zatrzymał atak Łukasza Wiese (22:18), a gdańszczanie zaczęli odrabiać straty (23:21). Ostatni punkt należał jednak do bydgoszczan.

Gospodarze pierwszy punkt na swoim koncie zapisali po autowej zagrywce Patryka Szczurka. As serwisowy Łukasza Owczarza pozwolił wyjść Delekcie na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka cały czas kontrolowali przebieg seta, utrzymując cztery punkty przewagi po skutecznym ataku Marcina Walińskiego (8:4). Gdańszczanie w końcówce ratowali się pojedynczymi akcjami, ale górą byli siatkarze z Delecty. Spotkanie zakończyła skuteczna akcja Rafała Obermelera.

MVP: Łukasz Wiese

Składy:
Delecta Bydgoszcz: Sieńko, Owczarz, Obermeler, Rejno, Waliński, Wiese, Detmer (libero) oraz Zieliński,
Trefl Gdańsk: Sobański, Zemlik, M'baye, Ratajczak, Szczurek, Urbanowicz, Kaczmarek (libero) oraz Knopp, Bogdanowicz, Wilkowski, Pietruczuk

Delecta Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 3:2
(18:25, 25:16, 23:25, 25:23, 15:12)

Źródło:
Delecta

Bartosz

Posty: 88

PostWysłany: Nie 10:02, 30 Paź 2011    Temat postu: Mecz z Treflem w liczbach!

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Młodzi siatkarze Delecty idą śladami swoimi starszych kolegów, choć Ci dzień wcześniej wygrali bez straty seta, a podopiecznym Krzysztofa Kowalczyka do odniesienia zwycięstwa potrzebnych było pięć partii.

Siatkarze Delecty Bydgoszcz wygrali swóch drugi mecz w Młodej Lidze, mimo iż przeciwnik postawił trudne warunki. Najsłabiej wypadliśmy w pierwszym secie, kiedy to zupełnie nie mogliśmy złapać swojego rytmu gry, popełniając dodatkowo wiele błędów własnych.

Obie ekipy podobnie wypadły w bloku. Nasz zespół ośmiokrotnie powstrzymywał ataki rywala. Po trzy punkty tym elementem zdobyli Łukasz Owczarz i Rafał Obermeler. Gdańszczanie natomiast zdołali siedmiokrotnie zablokować ataki naszych siatkarzy.

Lepiej wypadliśmy w zagrywce. Najwięcej szkód wyrządził rywalom Marcin Waliński, posyłając na ich stronę trzy asy serwisowe, jednak wielokrotnie przy jego zagrywce, nasz zespół mógł wyprowadzać kontry. Łącznie w tym elemencie bydgoszczanie zdobyli dziewięć punktów, siatkarze Trefla – cztery. Po dwa asy zapisali na swoim koncie Szczurek i Zemlik.

Nasza przewaga uwidoczniła się również w ataku. Wprawdzie obie drużyny zbijały z identyczną skutecznością, jednak to Delecta miała więcej okazji ku temu. Na 124 próby, podopieczni Krzysztofa Kowalczyka zdobyciem punktu zakończyli 62 (50%). Gdańszczanie atakowali 94 razy, kończąc 47 akcji.