Sezon 2011/2012 rozpoczęty: MVP M. Waliński

Jolanta

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 99

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 21:03, 02 Paź 2011    Temat postu: Sezon 2011/2012 rozpoczęty: MVP M. Waliński

Dobra zagrywka Delekty

AZS Politechnika Warszawska przegrała z Delektą Bydgoszcz 1:3 (15:25, 17:25, 25:21, 23:25) w meczu Młodej Ligi. MVP Marcin Waliński.

- Waliński oraz Owczarz byli wartością dodatkową bydgoszczan. Delecta miała dużą przewagę na zagrywce. Tym elementem tworzyli bardzo dobrą pozycję wyjściową do wygrania akcji - powiedział trener warszawskiej drużyny Krzysztof Felczak. Delecta zdobyła 10 punktów bezpośrednio z zagrywki, a Politechnika 2.

Źródło:

Ostatnio zmieniony przez Jolanta dnia Nie 21:07, 02 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Bartosz

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 88

PostWysłany: Pon 5:28, 03 Paź 2011    Temat postu: Młoda Liga po pierwszej kolejce

W ten weekend swoją pierwszą kolejkę ligową rozegrali także siatkarze z Młodej Ligi. Oto jak przedstawiały się wyniki poszczególnych spotkań.

Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn Koźle (2:3)(25:16, 21:25, 19:25, 27:25, 8:15)

Początkowo oba zespoły w tym spotkaniu prowadziły bardzo wyrównaną grę, raz na boisku dominowali gospodarze, raz goście. Obraz gry zmienił się dopiero w czwartym secie, wtedy kibice mogli podziwiać koncertową grę Krzysztofa Zapłackiego - który zdobył również statuetkę MVP. W czwartej partii pomimo początkowego prowadzenia drużyny z Kielc, kędzierzynianie wyrównali stan rywalizacji i wygrali ten set na przewagi. Piąta odsłona okazała się być tylko formalnością i goście przypieczętowali zwycięstwo.

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:22)

Od wysokiego "c" rozpoczęli rozgrywki Młodej Ligi siatkarze z Rzeszowa. Obrońcy tytułu niemalże bez problemów pokonali zespół z Olsztyna. Gospodarze mieli szansę na zwycięstwo w trzech setach, jednak po drugiej przerwie technicznej - kiedy prowadzili sześcioma punktami - w ich szeregi wkradło się rozkojarzenie. Ostatecznie w czwartym secie młodzi ligowcy z Rzeszowa postawili kropkę nad i. MVP spotkania wybrano Michała Filipa.

AZS Delic-Pol Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:14, 25:21, 25:22)

Podobnie jak ich starsi koledzy z Plusligi, siatkarze Młodej Ligi z Częstochowy dość pewnie poradzili sobie z rywalami z Jastrzębia. Po wysoko wygranym pierwszym secie, gospodarze do samego końca dominowali na boisku nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy w tym pojedynku. MVP spotkania został Dominik Miarka.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów (1:3) (14:25, 21:25, 25:21, 22:25)

Od początku spotkania gospodarze meczu okazali się wyjątkowo gościnni dla przyjezdnych z Bełchatowa. W pierwszym secie wszystko układało się po myśli bełchatowian, którzy pewnie zakończyli tę partię wygrywając 11 punktami. Bardzo dobrze w tej części meczu spisał się Marcin Janusz, który potem został wybrany MVP spotkania. W drugim secie goście nie pozwolili sobie na rozluźnienie roztrzygając partię na swoją korzyść. W trzecim secie gra toczyła się z początku punkt za punkt, potem na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy ambitnie wydarli zwycięstwo bełchatowianom w tej odsłonie meczu. Czwarta partia wyglądała bardzo podobnie, obie drużyny toczyły ambitną walkę, potem jednak bełchatowianie odskoczyli na kilka oczek i nie dali odrobić tej straty gospodarzom już do końca spotkania.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz (1:3) (15:25, 17:25, 25:21, 23:25)

Młodsza drużyna z Bydgoszczy, tak samo jak drużyna Plusligowa, nie miała większych problemów z pokonaniem stołecznych siatkarzy. Doskonała postawa siatkarzy z Bydgoszczy w polu zagrywki plus znakomita gra duetu Walińki-Owczarz doprowadziła bydgoszczan do zwycięstwa w tym meczu. MVP spotkania został wspomniany już Marcin Waliński.