Andrzej

Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 70

Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie 12:32, 20 Lut 2011    Temat postu: Plus Liga: ZAKSA KK - Delecta 3:0

Delecta Bydgoszcz wraca z wyjazdowego meczu w Kędzierzynie bez punktów. Nie udało się sprawić niespodzianki. Była to druga porażka naszej drużyny w przeciągu trzech dni, a piąta w drugiej rundzie PlusLigi...

Od początku spotkania gospodarze narzucili swój rytm gry. Dwupunktową przewagę uzyskali po ataku Kaźmierczaka (5:3), a na przerwę techniczną zdołali ją jeszcze powiększyć, wygrywając dzięki skutecznej kontrze Jarosza, bardzo długo wymianę – 8:4. Po powrocie na boisko trwała dominacja miejscowych (11:5). Dopiero as serwisowy Lipińskiego i skuteczna kontra Szymańskiego pozwoliła nam zniwelować część strat (12:8). Niewiele dała nam jednak gra punkt za punkt. Po ataku Kaźmierczaka obie drużyny zbiegły na przerwę techniczną – 16:11. Po wznowieniu gry bydgoszczanie starali się odrabiać straty. As serwisowy Lipińskiego zmniejszył je do trzech punktów (18:15), a błąd Ruciaka wymusił na trenerze Stelmachu wzięcie czasu – 18:16. Przez jakiś czas, naszej drużynie udawało się prowadzić wyrównaną walkę. Po pojedynczym bloku Sopko na Jaroszu było 21:19. Gospodarze jednak „wrzucili" tzw. drugi bieg i zbudowali bezpieczną przewagę. Niewiele zmienił czas wzięty przez Waldemara Wspaniałego. Wprawdzie pierwszą piłkę setową wybronił Jurkiewicz (24:20), jednak premierowa odsłona padła łupem gospodarzy, którzy zakończyli ją po ataku Urnauta – 25:20.

Początek drugiego seta należał do naszej drużyny. Po ataku Jurkiewicza było 1:4. Gospodarze jednak bardzo szybko odrobili straty. Dwukrotnie świetnie atakował Jarosz, a blok na Sopko doprowadził do remisu – 5:5. Dwa asy serwisowe Urnauta zmusiły trenera Wspaniałego do wzięcia czasu – 7:5. Po nim bydgoszczanom udało się wyrównać, jednak na przerwie technicznej to kędzierzynianie prowadzili 8:7. Wznowienie gry przyniosło podobną sytuację jak w pierwszym secie. Błąd Szymańskiego podwyższył przewagę gospodarzy do czterech punktów (12:8). Nasz zespół przede wszystkim nie radził sobie z mocnymi zagrywkami rywala. To właśnie po asie serwisowym Ruciaka obie drużyny zeszły na przerwę techniczną – 16:9. Nic nie zmieniło się po powrocie na boisko. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wyraźnie dominowali, a Delecta nie mogła znaleźć sposobu na ich skuteczną grę. Po ataku Czarnowskiego ZAKSA miała piłkę setową (24:15), a partię tę zakończył atakiem w aut, Szymański – 25:16.

Trzecią odsłonę od prowadzenia 3:1, po bloku na Jurkiewiczu, rozpoczęli gospodarze. Gra naszego zespołu wciąż nie wyglądała najlepiej, co pozwalało miejscowym na spokojne kontrolowanie wyniku. Na przerwie technicznej prowadzili 8:4, po kolejnym świetnym ataku Jarosza. Po wznowieniu gry Delekcie udało się zmniejszyć straty (9:7), jednak na krótko. Świetna kontra Urnauta pozwoliła ZAKSIE wrócić do wysokiej przewagi – 11:7. Niedługo później o czas poprosił Waldemar Wspaniały. Jego podopieczni przegrywali już bowiem 13:8. Szkoleniowiec Delecty zdecydował się również wprowadzić do gry Łukasza Owczarza, a po przerwie technicznej (16:9), na boisku zameldował się Marcin Waliński, który zmienił Antti Siltalę. Wszystko wskazywało jednak na to, że nasi siatkarze poniosą w Kędzierzynie kolejną porażkę. Przy stanie 19:10 o drugi czas poprosił trener Delecty. Nie miało to jednak większego wpływu na wynik. Po ataku ze środka Czarnowskiego już tylko trzy punkty dzieliły kędzierzynian od zwycięstwa w całym spotkaniu – 22:14. Piłkę meczową miejscowi mieli po udanym ataku Witczaka (24:15). Świetna gra na zagrywce Owczarza pozwoliła nam odrobić część strat i wymusiła na trenerze Stelmachu wzięcie czasu – 24:19. Przerwa ta wybiła jednak z uderzenia naszego atakującego, który posłał piłkę z zagrywki w aut, dając zwycięstwo gospodarzom - 25:19.

MVP: Tine Urnaut

Składy:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Jarosz, Kaźmierczak, Czarnowski, Ruciak, Urnaut, Gacek (libero) oraz Pilarz, Witaczak, Idi, Wójtowicz,

Delecta Bydgoszcz: Lipiński, Szymański, Jurkiewicz, Cerven, Sopko, Siltala, Andrzejewski (libero) oraz Serafin, Masny, Owczarz, Waliński,

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:16, 25:19)

Źródło:
Uwaga: Brawo za odwagę dla trenera Waldemara Wspaniałego! Łukasz Owczarz i Marcin Waliński weszli do gry (!) w trzecim secie (tak trzymać) niech młodzi w końcu się ogrywają!

Ostatnio zmieniony przez Andrzej dnia Śro 18:24, 06 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Jolanta

Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 99

PostWysłany: Nie 13:17, 20 Lut 2011    Temat postu: Plus Liga: Zła seria trwa!

Delecta Bydgoszcz uległa w wyjazdowym spotkaniu ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 0:3. Dla podopiecznych Waldemara Wspaniałego jest to piąta porażka w I fazie play-off PlusLigi. Bydgoszczanie w dalszym ciągu nie potrafią znaleźć sposobu na odniesienie pierwszego zwycięstwa w drugim etapie sezonu. MVP meczu wybrany został zawodnik gospodarzy – Tine Urnaut.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od dominacji gospodarzy, co widocznie było na pierwszej przerwie technicznej - 8:4. Po wznowieniu gry na boisku dalej rządzili kędzierzynianie. Bydgoszczanie próbowali nawiązać walkę w późniejszym fragmencie seta, lecz gra punkt za punkt nie pozwalała zbliżyć się do rywala. Atak Wojciecha Kaźmierczaka zaowocował w syrenę informującą o przerwie technicznej - 16:11. Chemikom w końcu udało się zmniejszyć stratę do miejscowych, co skutkowało prośbą o czas ze strony Krzysztofa Stelmacha - 18:16. Jego podopieczni nie oddali jednak prowadzenia i po ataku Tine Urnauta zakończyli pierwszą partię - 25:20.

Drugiego seta dobrze otworzyli bydgoszczanie, którzy po ataku Wojciecha Jurkiewicza prowadzili 4:1. ZAKSA w szybkim tempie odrobiła straty i z jednopunktową zaliczką schodzili na pierwszą przerwę techniczną. Wznowienie gry przyniosło ciężkie chwile dla chemików, którzy do kolejnego przyznawanego automatycznego czasu zdołali zdobyć ledwie dwa oczka - 16:9. Wśród zawodników Delecty wdzierała się niemoc przy zagrywkach rywala, również szesnasty punkt padł po asie serwisowym autorstwa Michała Ruciaka. Podopieczni Waldemara Wspaniałego po powrocie na boisko w dalszym ciągu nie byli w stanie znaleźć sposobu na skutecznych tego dniach kędzierzynian. Autowy atak Grzegorza Szymańskiego zakończył drugą odsłonę rywalizacji - 25:16.

Trzecia partia nie różniła się od poprzednich. Siatkarze z Górnego Śląska szybko objęli prowadzenie. Bydgoszczan stać było tylko na chwilowe zrywy, nie przeszkadzające miejscowym w kontrolowaniu wyniku. Warto wspomnieć o pojawieniu się na parkiecie Łukasza Owczarza i Marcina Walińskiego. Zagrywka pierwszego z nich przyczyniła się do zdobycia paru punktów na konto przyjezdnych. Młodego atakującego z Bydgoszczy wybił z uderzenia opiekun ZAKSY prosząc o czas. Autowa zagrywka Owczarza zakończyła sobotnie, wygrane przez gospodarzy spotkanie - 25:19.

5 kolejka I fazy play-off
ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE – DELECTA BYDGOSZCZ 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

ZAKSA: Zagumny, Jarosz, Kaźmierczak, Czarnowski, Ruciak, Urnaut, Gacek (libero) oraz Pilarz, Witaczak, Idner, Wójtowicz

Delecta: Lipiński, Szymański, Jurkiewicz, Cerven, Sopko, Siltala, Andrzejewski (libero) oraz Serafin, Masny, Owczarz, Waliński

Posty: 88

PostWysłany: Nie 13:34, 20 Lut 2011    Temat postu: Plus Liga: Delecta Bydgoszcz uległa ZAKSie. Gdzie był blok?

W kolejnym spotkaniu PlusLigi Delecta Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle 0:3.
Bydgoszczanie równorzędną walkę nawiązali tylko w środkowej części pierwszego seta. Na drugą przerwę techniczną schodzili przegrywając 11:16, lecz po chwili tracili do rywali już tylko dwa punkty - 18:20. Ze środka atakował wtedy Wojciech Jurkiewicz, pewniej grali też na przyjęciu Anti Siltala z Martinem Sopko, a na polu zagrywki popisywał się Piotrek Lipiński. Następnie jednak goście "wrócili" do meczu i odnieśli przekonujące zwycięstwo w inaugurującej mecz partii, jak i w całym spotkaniu.

Problemem podopiecznych Waldemara Wspaniałego była kiepska zagrywka, która nie utrudniała zbytnio gry miejscowy (po 2 asy w 1. i 3. secie). Szkoleniowiec ekipy z miasta nad Brdą ponownie nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Andrzeja Wrony, Dawida Konarskiego oraz Stanisława Pieczonki. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności ponownie otrzymali młodzi gracze - Marcin Waliński oraz Łukasz Owczarz. Ten drugi popisał się serią zagrywek, zdobywając także 2 punkty po asach serwisowych.

Kapitalnie na pozycji rozgrywającego spisywał się dziś w zespole gospodarzy Paweł Zagumny, Popularny "Guma" tak oszukiwał dziś bydgoski blok, że tylko jeden kędzierzynian został zablokowany!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

DELECTA: Lipiński, Szymański, Cerven, Jurkiewicz, Siltala, Sopko, Andrzejewski (libero) oraz Serafin, Masny, Owczarz, Waliński.